Môj príbeh

Vyberať a ochutnávať nové vína je mojou vášňou a drobnou životnou radosťou. Vyberám vína tak, aby ich chuť bola jednoduchá, harmonická a prinášala potešenie. Pre mňa je to najdôležitejšie, aby k dobrému vínu bola aj dobrá spoločnosť, s ktorou môžem viesť príjemné a podnetné rozhovory.

Tento výber však už nechám na vás.

Môj príbeh

Dnes je to naozaj jednoduché, priam si užívam to spájanie jedla a dobrého vína. Trvá to len chvíľočku, aby som sa v neprebernom množstve ponuky zorientoval a vybral si to pravé. Či je to príjemné posedenie s manželkou, alebo večera, či obed s celou rodinou. Mám dobrý pocit, keď nesiem víno priateľom a viem, že si ho vychutnajú a spríjemnia ním svoje chvíle

Ešte pred pár rokmi som pri výbere vína trávil veľa času a stále som nebol spokojný. Blúdil som uličkami supermarketov, hypermarketov, aj špeciálnych obchodov s drahým vínom a nikdy som si nebol istý, čo vlastne hľadám.

Ponuka bola nekonečná

Bolo toho toľko. Vína zo všetkých kútov sveta, rôznych značiek, kvalít, chutí, typov. A všetky tie odborné výrazy na etiketách ma miatli ešte viac. Nevedel som čo vybrať, kam zamerať svoju pozornosť.

Trávil som pri výbere vína toľko času, že som z toho vôbec nemal dobrý pocit. Navyše som si nebol istý, či je môj výber správny. Bolo mnoho informácií o vínach, ktoré som mal, odrody, taníny, kyseliny, cukornatosť, cena a nevedel som určiť, čo je dôležité.

Strácal som sa v džungli priemerných vín, ktorých cena vôbec nepomôže pri výbere, naopak, môže viac zmiasť. Lebo na žiadnej etikete nie je napísané, či vám víno bude chutiť alebo nie.

Dedo ma priviedol na správnu cestu

Rozhodujúci zlom nastal pri rozhovoroch s mojím dedom. Ako dieťa som vyrastal vo viniciach, bol pri tom, keď sa tvorili nové odrody, vznikali nové vína. To najdôležitejšie som mal vždy, takpovediac pod nosom.

Môžeme precestovať celý svet, ochutnať vína dobré, aj tie menej dobré, dokonca aj zlé a nekvalitné. Najdôležitejšie je poznať tú svoju chuť. Ako hovorieval môj dedo, najlepšie víno je z tej oblasti, z ktorej pochádzaš. Obsahuje všetko, čo tvoja chuť pozná a je ti najbližšie. A vtedy sa nemôžeš pomýliť.

Ak myslíte na víno, prestavujte si tú chvíľu, kedy ho ochutnáte.

V tej chvíli som sa rozhodol. Ten rozdiel, ktorý som si uvedomil, že si môžete vybrať kvalitné a dobé víno aj v bežne dostupných cenách. Pripravím prostredie, kde nebude dôležité poznať čoho a koľko dané víno obsahuje. Bude dôležité, k akej príležitosti a pre koho je určené. Priniesť takú možnosť výberu vína, ktorá bude najprirodzenejšia.

Ak myslíte na víno, predstavujte si tú chvíľu, kedy ho ochutnáte. Či už je to doma, na záhrade s priateľmi, s partnerom, či partnerkou pri romantickej večeri alebo ako darček pre hostiteľa. Takto rozmýšľam aj ja.

Chcem priniesť víno, ktoré ulahodí aj náročným vinárom a zároveň bude chutiť aj tým, ktorí sa s vínom len zoznamujú a objavujú jeho krásy.

Každé víno, ktoré odo mňa ochutnáte, budete poznať tak, aby ste mu rozumeli a vedeli, že vám prinesie radosť a spríjemní vaše chvile.

Mnoho špeciálnych vín je v obchode vďaka jej dobrému vkusu. Komunikuje so zákazníkmi a dodávateľmi, pripravuje degustácie, stará sa o web a sociálne siete.