Pôst, ramadán, prestávka

Od Popolcovej stredy do Veľkej noci. 40 dní posilovania vôle, pohladenia ducha, uzemnenia myšlienok, drobného odriekania, občasného nariekania a v neposlednom rade trocha ozdravovania, regenerácie.
Zopár dôvodov, pre ktoré  sme s manželkou ochotní podstúpiť prestávku v pití vína.

Považoval som sa zbytočné si pridávať závažie a tak som si povedal, že víno vytesním. Ale prišli nové nápady, podnety a fľaše, tak sa nedá nepracovať. Chcem objaviť slovenské vína a moravské Pinoty Noir.

V Tatrách na lyžovačke som vypil zopár dobrých fliaš slovenkého červeného a to ma inšpirovalo.

V zásade je absurdné, aké je naše víno drahé. Ale napadlo mi, či práve tým, že budeme to dobré podporovať a to zlé vylievať /a bez zlomyslu tie fľaše ukazovať/ sa to môže zmeniť. Som trochu zmierený s tým, že budem na veľa bielych suchých frflať, ale nevadí. Chcem pomocť.

A teraz trochu chrapúnstva. Nech idú do riti veľkí /Matyšák, Mrva Stanko, Pavelka, Víno Topoľčianky atď./ čo robia tie lacné hnusné sračky, nech si to balia do krabíc a vozia tam kde to patrí.  A nech nám sem dajú tie dobré fľaše /a že ich vedia urobiť o tom nepochybujem…/, ktoré sami pijú.

Fu, to som taký nabrúsený lebo abstinujem ?.:-) Poďme piť naše vína vinárov, ktorý trávia čas výrobou poctivých vín a nájdime ich vydarené lahodné fľaše, nech ich inšpirujeme. Skúsim ich a dám vedieť.
No dúfam, že ma to po tom pôste neprejde, keď si odchlipnem s Moselského rieslingu Regnery 2018 GG. Uvidíme, odhodlanie je veľké.

A pôst ? Beriem to ako oslavu rešpektu k tým čo víno nepijú, nechcú.. nemôžu. K životu bez vína, bez  alkoholu. V zásade prežívam veľmi skutočný pocit a dobrú pravdu,  že život bez vína je taký istý ako s vínom a to je dobre.

Mnoho špeciálnych vín je v obchode vďaka jej dobrému vkusu. Komunikuje so zákazníkmi a dodávateľmi, pripravuje degustácie, stará sa o web a sociálne siete.